Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Nagroda Burmistrza w Dziedzinie Kultury dla Piotra Olbrychowskiego

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nagroda Burmistrza w Dziedzinie Kultury dla Piotra Olbrychowskiego

12 października w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach malarz Piotr Olbrychowski z rąk sekretarz Gminy Łazy Ilony Pelon odebrał Nagrodę Burmistrza Łaz za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Uroczystość odbyła się podczas inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach.

Piotr Olbrychowski jest absolwentem Instytutu Plastyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, gdzie w 1991 roku uzyskał dyplom w pracowni prof. Tadeusza Wencla. Artysta swoje prace prezentował na wielu wystawach zbiorowych, m.in. na prestiżowej wystawie „EXPO” w Paryżu w 1992 roku oraz na wystawach indywidualnych m.in. w Klubie "Novum" w Zawierciu, w Muzeum Szkła Współczesnego w Sosnowcu, w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie, w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.

„Od momentu powstania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach Piotr Olbrychowski jest opiekunem artystycznym sekcji plastycznej, której wystawa obrazów towarzyszy nam podczas dzisiejszej inauguracji nowego roku akademickiego. Każdego roku grupa artystów z Łaz działająca pod kierunkiem Piotra Olbrychowskiego przekazuje obrazy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a łączna kwota uzyskana z ich sprzedaży przekroczyła już 80 tys. zł. Artysta, który stoi dzisiaj przed nami kocha to co robi i zaraża swoją artystyczną pasją otoczenie, w tym także was drodzy słuchacze UTW w Łazach” – powiedziała sekretarz Gminy Łazy Ilona Pelon, która w imieniu Burmistrza Łaz przekazała artyście pamiątkowy grawerton i list gratulacyjny. „Za wszystkie lata ofiarnej pracy wolontariusza w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Łazach w imieniu Burmistrza Łaz Macieja Kaczyńskiego mam dzisiaj ogromną przyjemność wręczyć Piotrowi Olbrychowskiemu Nagrodę Burmistrza za całokształt twórczości w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury na terenie Gminy Łazy. Życzę, aby Pana umiejętności i zaangażowanie przyczyniły się do odnoszenia dalszych sukcesów w imię rozsławiania naszej gminy” – powiedziała Ilona Pelon.

Piotr Olbrychowski uczestniczy w życiu artystycznym mieszkańców Łaz dzięki działalności wolontariackiej. Malarz od wielu lat jest opiekunem artystycznym Sekcji Plastycznej UTW w Łazach.

„Chciałbym podziękować przede wszystkim słuchaczom prowadzonej przeze mnie grupy artystycznej za wieloletnią współpracę. Z wielką chęcią prowadzę zajęcia z sekcją plastyczną, ponieważ sprawia mi to radość i przyjemność. Cieszę się, że moje zaangażowanie zadawala także państwa, a nasze prace wspomagają akcje charytatywne” – powiedział Piotr Olbrychowski, który w towarzystwie żony Bożeny podziękował za nagrodę.

Piotr Olbrychowski ma na swoim koncie kilka prestiżowych nagród i wyróżnień m.in. wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Rysunkowym „Śmiech na szachowisku”. Artysta zaprojektował także plakat drukowany na akcję organizowaną przez „Caritas” i bank PBH - pomoc dzieciom Bośni. Prace Piotra Olbrychowskiego znajdują się w kolekcjach prywatnych w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Włoszech, Serbii.

13

PAŹ

2023

208

razy

czytano

48/450

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.