Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Seniorzy na regionalnych scenach

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Seniorzy na regionalnych scenach

W czwartek 14 września na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach odbył się koncert inaugurujący projekt pn. „SCENA SENIORA”. Przed publicznością wystąpili: Chór Klubu Seniora „Semafor” z Łaz, Zespół „Złota Jesień” z Poręby i Trio Mio Amore. Koncert poprowadzili dyrektorzy ośrodków kultury w Poręby i Łaz Karol Hadrych i Grzegorz Piłka.

„Gdzie słyszysz śpiew tam wchodź, tam dobre serca mają. Źli ludzie – wierzaj mi – Ci nigdy nie śpiewają” – takim cytatem Johanna Wolfganga von Goethego dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach Grzegorz Piłka rozpoczął pierwszy z cyklu muzycznych spotkań realizowanych w ramach projektu pn. „Scena Seniora”. Wspólne spotkania seniorów dają ich uczestnikom wiele radości i mają moc zacieśniania więzów. Szczególnie wspólne muzyczne spotkania dostarczają wielu pozytywnych emocji, zwiększają poczucie przynależności do grupy, pomagają w rozwoju umiejętności scenicznych oraz pozwalają na aktywne i kreatywne spędzanie wolnego czasu w gronie osób o podobnych zainteresowaniach. Oprócz tego seniorzy mają niepowtarzalną moc pielęgnowania artystycznej spuścizny swoich przodków, która z pokolenia na pokolenia zaciera się coraz bardziej.

W czwartek 14 września dwie gminy spotkały się razem w jednym projekcie muzycznym. Na jednej scenie wystąpiły bowiem zespoły z Łaz i Poręby. Chór Klubu Seniora „Semafor” w Łazach zaśpiewał na rodzimej scenie kilka własnych aranżacji muzycznych m.in. „Życzenia dla seniora”, „Seniorko, Seniorze”, „Na do widzenia nie czas”. Z kolei „Złota Jesień” zaprezentowała własne interpretacje utworów: „Miłość jak wino”, „Winda”, „Tak jak przed laty”. Na zakończenie koncertu z krótkim recitalem wystąpił zespół Trio Mio Amore, który zaśpiewał dla łazowskiej publiczności znane i lubiane przeboje polskiej sceny muzycznej. Wśród utworów nie zabrakło twórczości Krzysztofa Krawczyka „Jak minął dzień” i „Dziewczyny, które mam na myśli”, Mieczysława Fogga „Zimny drań” i Zbigniewa Wodeckiego „ Moja droga ja cię kocham”.

Celem projektu muzycznego realizowanego we współpracy przez ośrodku kultury w Porębie i w Łazach jest stworzenie warunków do amatorskiego muzykowania w przyjaznej i swobodnej atmosferze, która sprzyja eksperymentowaniu artystycznemu oraz rozwijaniu muzycznych pasji i zainteresowań.

Międzygminny projekt dedykowany jest senioralnym zespołom wokalnym z Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie (Złota Jesień) oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach (Semafor)

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków budżetu Województwa Śląskiego w ramach małych grantów.

Stowarzyszenie Studio ART przy współpracy z MOK w Porębie i MOK w Łazach pozyskało dotację w wysokości 6500,00 zł.

21

WRZ

2023

92

razy

czytano

66/450

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.