Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Ceremonia Egzaminacyjna Sztuk Walki w Jurajskiej Akademii Sportu w Łazach

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ceremonia Egzaminacyjna Sztuk Walki w Jurajskiej Akademii Sportu w Łazach

W sobotę 24 czerwca o godz. 10:00 w Jurajskiej Akademii Sportu w Łazach odbyła się coroczna Ceremonia Egzaminacyjna Sztuk Walki połączona z podsumowaniem minionego sezonu sportowego. Ceremonia została połączona z pokazem umiejętności adeptów Akademii, które było dla nich ukoronowaniem całorocznego wysiłku włożonego we własny rozwój.

Wraz z nadejściem wakacji w Jurajskiej Akademii Sportu w Łazach zakończył się cykl systematycznych szkoleń dzieci i młodzieży i rozpoczęły się zajęcia w trybie wakacyjnym. 24 czerwca odbyła się uroczystość podsumowująca miniony sezon sportowy, podczas którego zawodnicy z Gminy Łazy zaprezentowali swoje umiejętności oraz podziękowali trenerom i instruktorom za trud włożony w ich rozwój. Podziękowania złożone zostały także na ręce rodziców, sponsorów oraz przedstawicieli władz samorządowych, z którymi Jurajska Akademia Sportu współpracuje.

Dokładnie o godzinie 10:00 uroczystość otworzyła Agnieszka Horbatiuk, założycielka Jurajskiej Akademii Sportu w Łazach, która powitała zawodników, rodziców i zaproszonych gości. Wraz z trenerką na scenie pojawiła się liczna grupa dzieci i młodzieży, dla których Akademia stała się drugim domem. To tutaj spędzają każdą wolną chwilę, kształtują charakter i osobowość, podnoszą sprawność fizyczną, uczą się jak żyć według ściśle określonych zasad i przekazują innym wartości, którymi należy kierować się w codziennym życiu.

„Miniony rok obfitował w wiele ważnych wydarzeń sportowych zarówno lokalnych jak i międzynarodowych. Zawodnicy wzięli udział w zawodach i turniejach, na których zdobyli wiele medali i pokazali mistrzowski poziom swoich umiejętności. Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć naszych zawodników, którzy w swój rozwój wkładają bardzo dużo pracy. Osoby, które poświęcają się swoim pasjom sportowym, często muszą rezygnować z innych zajęć lub zobowiązań, aby móc poświęcić więcej czasu na treningi, zawody i inne aktywności związane z ich dyscypliną sportową. Poświęcenie dla pasji sportowych wymaga również samodyscypliny i wytrwałości. Nasi zawodnicy wielokrotnie pokazali, że chcą osiągnąć sukces w sporcie dlatego s gotowi do ciężkiej pracy, regularnego treningu i poświęceń tj. rezygnacja z czasu wolnego, wakacji lub innych form rozrywki. Jednakże poświęcenie dla pasji sportowych może przynieść wiele korzyści, wśród których można wymienić poprawę zdrowia i kondycji fizycznej, rozwijanie umiejętności społecznych, a także zwiększenie poczucia własnej wartości i pewności siebie” – podkreśliła Agnieszka Horbatiuk witając zaproszonych na uroczystość gości i zapraszając ich na sportowy spektakl w wykonaniu mistrzów sztuk walki.

Zawodnicy przypieczętowali słowa trenerki pokazem umiejętności sportowych na scenie i macie. Przed publicznością wystąpili najmłodsi adepci Akademii oraz nieco starsi zawodnicy, którzy mieli możliwość reprezentować Akademię i Gminę Łazy na wielu turniejach i zawodach. Wśród wydarzeń ostatnich miesięcy, na których zawodnicy Jurajskiej Akademii Sportu zaznaczyli swoją obecność poprzez zdobywanie najwyższych trofeów znalazły się najbardziej prestiżowe międzynarodowe turnieje. Warto w tym miejscu wymienić m.in.

- Puchar Świata Światowej Federacji WAKO Kickboxing w Budapeszcie 16-18.06.2023r., w których udział wzięło 3000 zawodników, 333 kluby z 43 krajów, w tym 6 reprezentantów Jurajskiej Akademii Sportu

- „Piaseczno Open XI” w Piasecznie 25.03.2023r.

- Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kick Light w Płocku 25.03.2023r.

- Mistrzostwa Polski Teakwondo Put w Częstochowie 17-19.03. 2023r.

- Puchar Świata WAKO w Austrii 17-19.03.2023r.

- Mistrzostwa Polski Kick Light Kickboxingu w Jarosławiu 10-12.03.2023r.

„Cieszę się, że wybrali państwo dla swoich dzieci aktywności ruchowe proponowane przez Jurajską Akademię Sportu i serdecznie gratuluję zawodnikom wielu sukcesów, które są dla nas wszystkim wielkim powodem do dumy. Wielu rodziców wysyła swoje dzieci na zajęcia artystyczne, jednak sport jest także dziedziną bardzo wychowawczą. W sporcie obowiązują ściśle określone zasady i nawet gdy z waszych dzieci nie wyrosną sportowcy na miarę mistrzostw olimpijskich to na pewno wartości wpajane przez trenerów podczas zajęć będą pomagały w życiu zawodowym i rodzinnym. Zawodnicy, którzy dzisiaj prezentują na macie swoje umiejętności wyrosną z pewnością na dobrych i przyzwoitych ludzi i za to należą się szczególne podziękowania trenerom współpracującym z Akademią. Gratuluję wam, drodzy zawodnicy ogromnych sukcesów i życzę udanych wakacji” – powiedział Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.

Jurajska Akademia Sportu w 2023 roku drugi rok z rzędu została Najlepszym Klubem w Polsce Mistrzostw Polski w Kickboxingu kadetów LC. W maju Akademia była również organizatorem Festiwalu Capoeiry Łazy 2023, który był połączony z eventami, szkoleniami, warsztatami oraz paradą uliczną i w którym uczestniczyli goście z Brazylii, Francji, Irlandii i Czech.

„Osoby, które poświęcają się swoim pasjom sportowym często osiągają sukcesy i zdobywają nagrody, co może być źródłem satysfakcji i motywacji do dalszej pracy. Dzisiaj z tego miejsca gratuluję wam drodzy zawodnicy osiągnięć i sukcesów. Dla nas zawsze jesteście zwycięzcami. Gratuluję także wam drodzy rodzice wspaniałych pociech i składam podziękowania za wasze zaangażowanie w życie i rozwój naszej Akademii. Dzięki wam stworzyliśmy wielką rodzinę, której nikt już nie zatrzyma. Dziękuję także samorządowi, radnym, szkołom, stowarzyszeniom i organizacjom, które zawsze mają otwarte drzwi dla naszej Akademii i które nigdy nie pozostają obojętne na nasze prośby, potrzeby i pomysły. Bez was nie udałoby się sięgać po jeszcze więcej, z wami wszystko jest możliwe” – dodała Agnieszka Horbatiuk.

24 czerwca Jurajska Akademia Sportu uroczystością podsumowującą połączoną z Ceremonią Egzaminacyjną Sztuk Walki zakończyła miniony sezon sportowy. Licznie zgromadzona publiczność stała się świadkiem zdobycia przez zawodników kolejnych stopni oraz podnoszenia ich umiejętności. Wręczenie certyfikatów i wyróżnień dopełniło całości spotkania, które wypełnione było atrakcjami, emocjami i niespodziankami.

29

CZE

2023

216

razy

czytano

304/627

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.