Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

LII Sesja Rady Miejskiej w Łazach – tryb nadzwyczajny

Filtrowanie aktualności

data od

data do

LII Sesja Rady Miejskiej w Łazach – tryb nadzwyczajny

29 czerwca o godz. 9:00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Łazach odbyła się LII Sesja Rady Miejskiej w Łazach zwołana w trybie nadzwyczajnym.

Po otwarciu sesji, stwierdzeniu quorum i zatwierdzeniu porządku obrad radni podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia regulaminu naboru i warunków udziału w projekcie: „Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim – Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie – etap II”.

Zarząd Województwa Śląskiego z siedzibą w Katowicach jako Instytucja Zarządzająca Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 ogłosił konkurs nr FESL.10.06-IZ.01-010/23 w ramach Osi priorytetowej X Fundusze Europejskie na Transformację, Działanie 10.06 Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii - projekty grantowe i parasolowe, który obejmuje zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, magazynów energii wraz z niezbędnym osprzętem instalacyjnym dla potrzeb gospodarstwa domowego.

Budżet naboru wynosi 169 697 125,00 PLN a termin naboru upływa 31 lipca 2023 roku. Przedmiotem konkursu jest wybór do dofinansowania projektów dotyczących budowy i przebudowy infrastruktury służącej do produkcji i dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych. W ramach niniejszego naboru Gmina Zawiercie zamierza przystąpić do złożenia i późniejszej realizacji projektu partnerskiego pn. „Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim – Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie – etap II”.

W ramach dokumentacji przedstawionej w przedmiotowym naborze i wytycznych procedury parasolowej w zakresie działań wdrażanych przez Departament Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 -2027 został opracowany Regulamin naboru i warunków udziału w projekcie wraz z niezbędnymi załączeniami. Dokument przedstawia ujednolicony zakres procedur i warunków na potrzeby realizacji planowanego projektu parasolowego. Regulamin naboru i realizacji projektu parasolowego oraz wzór umowy zawieranej między beneficjentem a odbiorcą końcowym będzie stanowił obowiązkowy załącznik do wniosku o dofinansowanie, który zweryfikuje i zatwierdzi Instytucja Zarządzająca FE SL 2021-2027 na etapie jego oceny.

Druga uchwała rady miejskiej dotyczyła zmiany Uchwały Budżetowej Gminy Łazy na rok 2023.

Transmisja na żywo LII Sesji Rady Miejskiej w Łazach: LINK

29

CZE

2023

240

razy

czytano

282/602

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.