Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Zatarły się podziały międzypokoleniowe

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zatarły się podziały międzypokoleniowe

16 czerwca w Klubie Senior+ w Łazach odbył się Dzień Otwarty, podczas którego mieszkańcy Gminy Łazy mogli uczestniczyć z zajęciach oraz uzyskać informacje na temat działalności klubu. Jest to pierwszy Klub Senior+ w Gminie Łazy, w ramach którego w zajęciach uczestniczyć będzie dwudziestoosobowa grupa seniorów.

To był dzień pełen wrażeń, podczas którego aktywni i kreatywni seniorzy pokazali, że wiek to tylko pesel. Klub Senior+ zaproponował przybyłym na Dzień Otwarty gościom udział w zajęciach artystyczno- plastycznych, sportowo-ruchowo-relaksacyjnych, fotograficznych i kulinarnych. Uczestnicy wzięli udział w szeregu aktywności poprawiających ich kondycję psychofizyczną oraz warsztatach tematycznych rozwijających zainteresowania i odkrywające talenty. Dzień Otwarty w Klubie Senior+ miał charakter integracyjny i promujący spędzanie wolnego czasu w kreatywny sposób w towarzystwie innych osób. Organizatorzy spotkania zaproponowali seniorom nie tylko spotkanie we własnym gronie, ale do udziału w zajęciach i warsztatach zaprosili młodzież. Celem międzypokoleniowych aktywności było wspólne spędzenie wolnego czasu, czerpanie młodego pokolenia z doświadczenia seniorów i odwrotnie oraz połączenie lokalnych społeczności.

Liczna grupa osób przybyłych na zajęcia zorganizowane w ramach Dnia Otwartego nie tylko świetnie się bawiła, ale również miała możliwość poznać ofertę Klubu Senior+, który działa w Łazach w ramach zadania pt. „Aktywny senior czyli Klub Senior+ w Gminie Łazy dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025. A oferta adresowana do seniorów z Gminy Łazy jest bardzo bogata i prowadzi meandrami profilaktyki zdrowia, zgłębia dodatkowo wiedzę tematyczną i rozwija umiejętności indywidualne osób uczęszczających do Klubu Senior+. Mowa w tym miejscu o sferze kulturalnej, multimedialnej, krajoznawczej, artystycznej, zdrowotnej, społecznej, edukacyjnej, ekologicznej oraz treningach umysłu i spostrzegawczości.

Wszystkie działania proponowane przez Klub Senior+ dążą do budowania pozytywnych relacji międzyludzkich w tym międzypokoleniowych, aby osoby starsze nie czuły się osamotnione i wykluczone, a ich aktywność społeczna była dostrzegana i doceniana oraz traktowana jako głos doświadczenia i dojrzałości pokazującej kierunek dla młodszych pokoleń. Podczas Dnia Otwartego wielokrotnie podkreślano jak ważne są tego rodzaju aspekty życia środowiska senioralnego i pokazano jak szybko i łatwo zatrzeć wszystkie różnice i czerpać społeczne korzyści z funkcjonowania klubu seniora.

22

CZE

2023

79

razy

czytano

74/387

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.