Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Jubileusz 10-lecia działalności „Biedroneczek”

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jubileusz 10-lecia działalności „Biedroneczek”

27 maja dla Niepublicznego Przedszkola „Biedroneczki” był dniem wyjątkowym, który na długo pozostanie w pamięci zarówno przedszkolnej społeczności jak i zaproszonych gości oraz mieszkańców Łaz. W tym dniu historia zatoczyła koło. Ponad 10 lat temu w znacznie mniejszym gronie i zdecydowanie „ciszej” placówka zainaugurowała rozpoczęcie swojej działalności na terenie Łaz. 27 maja w bardzo radosny sposób i w serdecznej atmosferze przedszkolna społeczność oznajmiła wszystkim, że placówka ma już 10 lat.

„Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości” to wypowiedziane kiedyś przez Tadeusza Kotarbińskiego słowa, które dzisiaj nabierają nowego znaczenia i podkreślają jak bardzo dbanie o tradycję, pamięć, historię i korzenie ma wpływ na budowanie i pielęgnowanie regionalnej i lokalnej tożsamości społecznej, kulturowej i edukacyjnej.

27 maja odświętnie udekorowany plac przedszkolny stał się miejscem niecodziennej uroczystości obchodów jubileuszu 10-lecia działalności Niepublicznego Przedszkola „Biedroneczki” w Łazach. Uroczystości zostały połączone z Dniem Matki i Dniem Ojca, do których adresowane były także występy sceniczne dzieci.

„10-lecie działalności naszego przedszkola to niezwykłe wydarzenie, które stało się okazją zarówno do świętowania, jak i refleksji. O naszym przedszkolu można mówić wiele, na przestrzeni lat zmieniało swoje oblicze i strukturę. Minione 10 lat to czas zmian, przeobrażeń, nowych wyzwań i mierzenia się z wieloma trudnościami, okres radości i smutków, wzlotów i upadków. W istocie jednak pozostało takie samo i jest ważną i nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości, ale też częścią naszego i mam nadzieję również państwa życia” – powiedziała Marlena Kleszcz, dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Biedroneczki” w Łazach rozpoczynając uroczystość. „Dzisiaj możemy na chwilę zatrzymać się i podsumować ten okres, zauważyć ile pozytywnych rzeczy miało miejsce w naszej placówce i ilu wspaniałych ludzi, zarówno tych małych jak i nieco starszych gościło w murach naszego przedszkola. Obecnie przedszkole liczy 4 oddziały, w tym zerówkę, a uczęszcza do niego 89 dzieci. W placówce pracuje 6 nauczycieli, 4 panie do pomocy oraz 3 panie kucharki. Nasze przedszkole to jednak nie tylko dzieci, nauczyciele i administracja, ale również rodzice. To oni każdego dnia dokładają starań, aby przedszkole z roku na rok stawało się piękniejsze zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. To dzięki zaangażowaniu rodziców w życie przedszkola na placu przedszkolnym dzieci mają usypaną górkę, na której zimą zjeżdżają na sankach, a na placu zabaw pojawiły się nowe elementy do zabawy m.in. tyrolka. Rodzice podejmują wiele interesujących inicjatyw, które sprawiają, że nasze przedszkole to jedna wielka rodzina” – dodała Marlena Kleszcz.

Niepubliczne Przedszkole „Biedroneczki” w Łazach od lat współpracuje z Urzędem Miejskim w Łazach, Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Łazach, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Łazach, Parkiem Wodnym „Jura”, Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Łazach i wieloma instytucjami, stowarzyszeniami i organizacjami, które każdego dnia mają wpływ na działalność i rozwój placówki.

„Nie ma dla gospodarza większej satysfakcji, niż widzieć dom wypełniony zacnymi i przyjaznymi gośćmi. To niezwykły zaszczyt i wielka radość móc powitać państwa na uroczystości z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty połączonej z obchodami 10-lecia działalności przedszkola” – zwróciła się w kierunku publiczności Marlena Kleszcz. „Równie serdecznie witam całą przedszkolną społeczność: dzieci, pracowników i rodziców, dzięki którym dzisiejszy dzień mógł przybrać taką formę i został wypełniony mnóstwem atrakcji dla najmłodszych” – dodała dyrektor przedszkola.

Z okazji jubileuszu zaproszeni goście na ręce dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Biedroneczki” złożyli życzenia, kwiaty i prezenty. Słowa uznania i podziękowania popłynęły z ust m.in. burmistrza Łaz Macieja Kaczyńskiego, prezes Stowarzyszenia „Mała Szkoła” w Rokitnie Szlacheckim Małgorzata Czernek, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Łazach Anna Gorgoń i radna Edyta Wójcik. Na plenerowej scenie dla wszystkich zgromadzonych uczestników jubileuszu wystąpiły przedszkolaki, które z radością i dziecięcą spontanicznością zaprezentowały swoje talenty, umiejętności, zdolności i pomysłowość. Oprócz najmłodszych przed publicznością wystąpili również absolwenci przedszkola, którzy z dużą dozą dobrego humoru do wspólnej zabawy i udziału w wydarzeniu zaprosili dorosłą część widowni. Rodzice z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali zagadki oraz walczyli o cenne punkty w przygotowanym quizie. Tym samym pokazali, że działalność przedszkola nie ma przed nimi tajemnic, za co zostali uhonorowani zaszczytnymi tytułami „Przyjaciół Przedszkola”. Podziękowania zostały złożone także na ręce nauczycieli i całego personelu przedszkolnego, który każdego dnia dokłada starań, aby przedszkole spełniało oczekiwania dzieci i rodziców.

Po zakończeniu oficjalnej części przedszkolnej uroczystości przyszedł czas na rodzinne spędzanie wolnego czasu i korzystanie z przygotowanych atrakcji. A tych tego dnia było naprawdę sporo. Zumba, fotobudka, słodki poczęstunek, stanowisko ogrodnicze, wata cukrowa, kiełbaski z grilla, dmuchane zamki to tylko jedne w wielu atrakcji, które zostały przygotowane w ramach przedszkolnego pikniku jubileuszowego.

05

CZE

2023

208

razy

czytano

309/602

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.