Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Jurajskie Berło dla Jurajskiej Akademii Sportowej

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jurajskie Berło dla Jurajskiej Akademii Sportowej

W niedzielę 23 kwietnia w Zajeździe Hetman w Lgocie Murowanej odbyła się uroczystość wręczenia nagród „Jurajskie Berła”, które są przyznawane osobom i podmiotom za osiągnięcia na rzecz rozwoju i promocji Powiatu Zawierciańskiego.  W gronie tegorocznych zwycięzców znalazła się Jurajska Akademia Sportu w kategorii sportowiec roku. Gratulujemy.

 

Jurajska Akademia Sportu to Klub Sportowy, którego celem jest kształcenie dzieci, młodzieży, dorosłych w sportach walki i nie tylko. W swoich szeregach mają wspaniałą młodzież, osiągającą wysokie wyniki (Mistrzowie Polski, Europy i Świata) w sportach Kickboxing i Taekwondo. W roku 2021 oraz 2022 reprezentanci Akademii otrzymali 8 powołań do kadry Polski, Polskiego Związku Kickboxingu, należącego do Światowej organizacji WAKO, która została przyjęta do rodziny olimpijskiej.

 

Jako „Jurajska Akademia Sportu” klub aktywnie działa od stycznia 2021, będąc  zarejestrowany w Ewidencji Starosty Zawierciańskiego jako stowarzyszenie, które prowadzi odpłatną oraz nieodpłatną działalność, której cały swój dochód przeznacza na realizację zadań statutowych. Członkowie Stowarzyszenia biorą aktywny udział w realizacji celów, regularnego opłacania składek, promowania pozytywnego i dobrego wizerunku Stowarzyszenia.

Sala treningowa oraz jej wyposażenie zostało sfinansowane głównie przez Gminę Łazy i składki członkowskie. „Jurajska Akademia Sportu” stała się miejscem gdzie swoje pasje sportowe rozwijają dzieci już w wieku od 2 lat, młodzież, dorośli oraz seniorzy z terenu powiatu zawierciańskiego i nie tylko. Misją i celem statutowym jest upowszechnianie: kultury fizycznej, dbanie o rozwój sportowych pasji oraz pomoc tym, którzy potrzebują motywacji życiowej, którą poprzez systematyczne zajęcia staramy się przekazywać, ratować z opresji. Aby nie być gołosłownym: „Jurajska Akademia Sportu” we wrześniu 2021 roku prowadziła zajęcia dla dzieci z domu dziecka, dzieci ze świetlic środowiskowych, objęte autorskim programem trenerki Agnieszki Horbatiuk, która poprzez swoje doświadczenia stała się autorytetem i podjęła się pracy z młodzieżą. „Jurajska Akademia Sportu”  stawia sobie za cel: pomoc, dzielenie się swoimi sportowymi pasjami, misją wolontariacką. Prowadzi sekcje sportowe: Kickboxing, Taekwon-do, Brazylijskie Jiu Jitsu, Capoeira, Gimnastyka, Joga, Zdrowy Kręgosłup oraz  Fitness.

Akademia współpracuje z kilkunastoma wolontariuszami, którzy zapewniają nieustanną pomoc przy organizacji Turniejów, Imprez oraz wielu rzeczach związanych z działalnością stowarzyszenia.

Klub w roku 2021 oraz 2022 znalazł się na 3 miejscu na Śląsku, 1 miejsce w powiecie zawierciańskim i 1 miejsce w gminie Łazy (dane z Systemu Sportu Młodzieżowego, spójny i jednolity dla wszystkich dyscyplin system klasyfikacji polskiego sportu młodzieżowego, podsumowywany corocznie. Uwzględnia wyniki z głównych imprez dla 4 grup wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior, młodzieżowiec. Udostępnione wyniki dają możliwość oceny i porównania osiągnięć sportowych w rywalizacji klubów, województw, powiatów i gmin).

Jurajscy wojownicy odnieśli najwyższe w historii sukcesy w dyscyplinie Kickboxing w roku 2022:

• Klubowi Mistrzowie Polski w Kickboxingu kadetów formuła Light Contact

• Klubowi Mistrzowie Polski w Kickboxingu kadetów formuła Kick Light

• Klubowi zwycięzcy Pucharu Polski w Kickboxingu formuła Light Contact

• Klubowi zwycięzcy Międzynarodowego Pucharu Polski w Kickboxingu

• Klubowi Mistrzowie Śląska w Kickboxingu

Zawodniczka Weronika Zawalska na  Mistrzostwach Świata kadetów w Lido de Jesolo we Włoszech w październiku 2022,  zdobyła brązowy medal.

Zawodniczka Michelle Maier jest uznana przez Polski Związek Kickboxingu nadzieją olimpijską, w listopadzie 2021 zdobyła tytuł Mistrzyni Europy. Na tej samej imprezie zawodnik Szymon Piłka zdobył brązowy medal.

Wojownicy JAS sięgnęli po 15 tytułów Mistrzów Polski w Kickboxingu.

Jednakże to nie wszystko, młodzi adepci już wieku 9, 10, 11 lat sięgają po tytuły mistrzowskie w jedynej organizacji, podlegającej pod Ministerstwo Sportu, jaką jest Polski Związek Kickboxingu należący do światowej organizacji WAKO (Światowe Stowarzyszenie Kickboxingu), która została uznana przez MKOL (Międzynarodowy Komitet Olimpijski) i włączona do rodziny olimpijskiej.

Klasyfikacja generalna końcoworoczna ogólnopolskiej ligi ju-jitsu sportowego na rok 2022:

• 1 miejsce - Wojciech Marchewka, u12 - 42kg

• 2 miejsce - Antoni Cebula, u12 - 50kg

• 3 miejsce u12+50kg

Klubowa klasyfikacja medalowa w roku 2022 w trzech dyscyplinach:

Kickboxing, Taekwon-do, Brazylijskie Jiu Jitsu

• KBX - 349 medale: -złoto -121, -srebro- 106, -brąz- 122

• TKD - 116 medale: -złoto- 46, -srebro- 42, -brąz- 28

• BJJ - 47 medale: -złoto- 20, -srebro- 16, -brąz- 11

OGÓŁEM 512 medali.

Akademia wzięła udział w ponad 32 imprezach w różnych lokalizacjach Polski, wystawiając na jednej z imprez 46 zawodników, to ogromna liczba młodych wojowników, którzy cały czas podnoszą swoje umiejętności. Klub był współorganizatorem imprezy Mistrzowskiej oraz Gali „Womens in Glowes”. Organizowali akcje charytatywne, tematyczne treningi fitnesowe dla dorosłych oraz dla dzieci, sparingi międzyklubowe , brali udział w wielu spotkaniach na terenie powiatu oraz w wielu seminariach i zgrupowaniach na terenie całej Polski. Organizują Półkolonie oraz obozy sportowe.

Analizując wszystkie powyższe osiągnięcia oraz dotychczasową działalność „Jurajskiej Akademii Sportu” a także fakt dalszej aktywności i planów rozwojowych należy stwierdzić, że całokształt jej osiągnięć jest bardzo  bogaty a co za tym idzie ma olbrzymi wpływ na promocję Powiatu Zawierciańskiego na terenie całego kraju.

24

MAJ

2023

196

razy

czytano

326/602

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.