Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Majówkowy piknik dla Lenki

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Majówkowy piknik dla Lenki

2 maja na Osiedlu Podlesie w Łazach odbył się piknik, który przyniósł ze sobą dużo więcej niż tylko dobrą zabawę. Podczas wydarzenia prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Lenki Kurzacz z Turzy, wesołej i energicznej dziesięciolatki borykającej się od początku z barierami związanymi z Dziecięcym Porażeniem Mózgowym jakimi są m.in. opóźnienie mowy, dysfunkcja ruchowa oraz spektrum autyzmu i epilepsja.

We wtorek 2 maja w Łazach został zorganizowany piknik charytatywny, podczas którego trwała zbiórka pieniędzy na leczenie Leny Kurzacz. Do wydarzenia przyłączyła się liczna rzesza osób o wielkim sercu oraz firmy, przedsiębiorstwa i organizacje, którym nie pozostaje obojętny los innych ludzi.

Uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z wielu atrakcji, które zostały przygotowane w ramach festynu. Dla miłośników aktywności fizycznych przygotowana została duża dawkę ruchu, którą rozpoczęła zumba prowadzona przez Krystiana Frajera. Na plenerowej scenie na skwerku przy ul. Częstochowskiej wystąpili wokaliści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach, a młodzież z grupy tanecznej zaprezentowała energetyczny pokaz tańca nowoczesnego. Przed publicznością wystąpiła również formacja taneczna z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu. Podopieczne ośrodka sprawiły wiele radości najmłodszym wykonując dodatkowo warkoczyki oraz balonowe zwierzaki. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko malowania twarzy, które specjalnie dla Lenki wykonywały wolontariuszki Alicja i Nadia. Rodzice w czasie, gdy ich pociechy zajęte były dziecięcymi animacjami, mogli udać się na stanowisko Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego, na którym fizjoterapeuci wykonywali masaże. Dodatkowo na dzieci czekały dmuchane zamki oraz animacje, a bezpieczeństwa strzegli ochotnicy z OSP w Niegowonicach. Atrakcją festynu okazał się gościnny udział motocyklistów z Lazy Rider, którzy chętnie pozowali do wspólnych zdjęć z najmłodszymi mieszkańcami Gminy Łazy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska, na których można było zakupić ciekawe gadżety i przedmioty przekazane przez ludzi dobrej woli oraz zakupić pyszne domowe ciasto, lemoniadę i inne przekąski. Wydarzenie poprowadzili Anna Mąka z Wydziału Rozwoju i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Łazach oraz Mariusz Gębka, fizjoterapeuta, muzyk i amator sportowy, wokalista zespołu M-Formal, który podczas festynu wystąpił z krótkim recitalem dla Lenki.

„Za nami majówkowy festyn, który poprzedziły kilkumiesięczne przygotowania i w którego organizację włączyła się liczna rzesza osób o wielkich sercach oraz Gmina Łazy, za co po raz kolejny bardzo serdecznie dziękuję. Dla nas, rodziców dziecka z niepełnosprawnościami to bardzo wiele znaczy, że możemy liczyć na pomoc i nie pozostajemy sami w walce o zdrowie i godne życie naszej córki” – podkreśla Paulina Kurzacz, organizatorka pikniku. „Lenka to bardzo pogodna dziewczynka, która każdego dnia nas zaskakuje. Lubi malować, tańczyć, spędzać czas na świeżym powietrzu oraz bardzo chętnie uczestniczy w grach i zabawach z rówieśnikami. Pasją Lenki jest jazda konna i wspinaczka ściankowa. Naszym marzeniem jest, aby Lenka robiła postępy, rozwijała się i z wiekiem stawała się coraz bardziej samodzielna. Do tego potrzebujemy jednak ciągłych nakładów finansowych, aby kontynuować leczenie i rehabilitację. Nie jesteśmy w stanie sami podołać wydatkom, dlatego pukamy do wielu drzwi z prośbą o pomoc, za którą wszystkim serdecznie dziękujemy” – dodaje mama Lenki.

Organizatorem wydarzenia Piknik dla Lenki była Paulina Kurzacz, która dzięki wsparciu wielu osób o wielkich sercach przygotowała mnóstwo atrakcji. W imieniu mamy Lenki dziękujemy serdecznie sponsorom nagród: Jurajska Akademia Sportu, Bawilandia Ogród Śląski, Fanzeum, Warsztat Terapii Zajęciowej w Łazach, Spółka Zamek w Ogrodzieńcu, Oriflame Częstochowa, Happy Jumper Zabrze, Squash Centrum
Łazy #SCL, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ciagowicach, Monte Ylandia Sala Zabaw, Bawialnia Ogród Śląski Świerklaniec, Trandepol, Papugarnia Katowice.

Oprócz wsparcia rzeczowego nie zabrakło pomocy organizacyjnej ze strony: Gmina Łazy, Miejski Ośrodek Kultury w Łazach, Park Wodny Jura, Zumba z Krystianem, OSP Niegowonice, Centrum Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej EGO, Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego, Dmuchańce- Łukasz Tokarski, Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Zawierciu, Piekarnia Frania w Łazach, M-Formal Mariusz Gębka i wolontariusze.

„Szczególne podziękowania składam na ręce wolontariuszy, którzy pomogli przy organizacji wydarzenia” – dodaje Paulina Kurzacz.

Więcej informacji o chorobie Leny Kurzacz i jej rehabilitacji znajduje się na stronie www.pomaga.pl https://pomagam.pl/samdzielnosc_lenki?fbclid=IwAR3nvSnCcrLErziMftg6rXdrHgN0IayJFy5Z8L-7Mo_XaIPRkwQQrent-Os

Na Facebooku utworzony został także fanpage Licytacje-Lenka Lepsza Ja, gdzie trwają licytacje na rzecz leczenia i rehabilitacji Lenki Kurzacz.

https://www.facebook.com/groups/374867694189461/?ref=share_group_link

05

MAJ

2023

365

razy

czytano

312/572

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.