Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Koncert Wielkanocny w Łazach

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Koncert Wielkanocny w Łazach

15 kwietnia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach zorganizowany został Koncert Wielkanocny. Koncert poprowadził Andrzej Kaim, a repertuar pieśni wielkanocnych wykonali: Justyna Wrzesińska, Jarosław Baran, Daniel Grabeus oraz Zespół Folklorystyczny JURA. Słowo wstępne dotyczące idei Świąt Wielkanocnych oraz lokalnych tradycji przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Niegowonicach.
 
Tegoroczny Koncert Wielkanocny to już druga edycja tej inicjatywy organizowanej w Łazach przez Fundację Świętego Józefa. Artyści występujący na scenie przekazali muzycznie pokój, nadzieję, jedność i braterstwo, gdyż czas Świąt Wielkanocnych to wyjątkowy okres niosący otuchę i pokrzepienie serc. To właśnie w klimacie zawierzenia, ufności i oczekiwania utrzymane zostało muzyczne wydarzenie, na które przybyła publiczność w różnym wieku, gdyż modlitwa wyrażona śpiewem to jedna z bardzo popularnych form wyrażania wiary i łączności z Bogiem. Artyści zaśpiewali uroczyste utwory wielkanocne, w których przekazali obecnym radosne Alleluja, dlatego muzycznie opowiedziana historia zmartwychwstania Jezusa pozwoliła publiczności lepiej i głębiej przeżywać wielkanocne wydarzenia.
 
Wielkanoc to święta radości i wiary, a wiosennym świętom towarzyszy wiele tradycji i ludowych obrzędów, dlatego artyści nie tylko zaśpiewali pieśni wielkanocne i wielkopostne, ale także przybliżyli publiczności ideę i symbolikę Wielkiej Nocy.
 
Koncert Wielkanocny zorganizowany został przez Fundację Świętego Józefa we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Łazach.

19

KWI

2023

189

razy

czytano

252/501

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.