Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Tomasz Kozicki i Nadia Lange w gronie laureatów powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Tomasz Kozicki i Nadia Lange w gronie laureatów powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

5 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Wśród laureatów turnieju znaleźli się reprezentanci Gminy Łazy: Tomasz Kozicki w kategorii szkoły podstawowe klasy V-VIII oraz Nadia Lange w kategorii szkoły ponadpodstawowe.

22 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach przeprowadzone zostały gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, mający na celu propagowanie ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Organizatorem turnieju był Burmistrz Łaz oraz Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Łazach. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowani zostali uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w każdej grupie wiekowej: Natalia Pocztowska, Tomasz Kozicki i Nadia Lange.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży – uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zakres tematyczny turnieju to m.in. historia ochrony przeciwpożarowej, prewencja przeciwpożarowa, ratownictwo medyczne, organizacja szeroko pojętego ratownictwa.

Pożar to jeden z najniebezpieczniejszych żywiołów, zagrażających życiu ludzkiemu. W kilka minut ogień potrafi strawić dom czy las. Często przyczyną wybuchu pożaru jest nieuwaga lub nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Najczęściej jednak powodem wybuchu pożaru jest nieodpowiedzialność człowieka, który pali w lesie ogniska, pozostawia w miejscu biwakowania śmieci i butelki, wypala trawy i nie przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Aby maksymalnie wyeliminować zagrożenia wynikające z wybuchu pożaru dzieci i młodzież od najmłodszych lat bierze udział w akcjach prewencyjnych, aby poznać podstawowe zasady zapobiegania pożarom. Jednym z jakich projektów jest odbywający się każdego roku ogólnopolski konkurs pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczestnicy biorący udział w turnieju na każdym poziomie eliminacyjnym muszą wykazać się wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, rodzaju zagrożeń, historii i organizacji pożarnictwa, wyposażenia jednostek, oznaczeń pożarowych oraz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

Wśród najlepszych uczestników eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” znaleźli się:

Tomasz Kozicki – II miejsce w kategorii szkoły podstawowe klasy V-VIII

Nadia Lange – III miejsce w kategorii szkoły ponadpodstawowe.

17

KWI

2023

190

razy

czytano

256/501

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.