Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

XI Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym już w kwietniu w Łazach

Filtrowanie aktualności

data od

data do

XI Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym już w kwietniu w Łazach

W dniach 12-14 kwietnia w Łazach i w Dąbrowie Górniczej odbędzie się XI Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym, którego głównym organizatorem jest Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in. Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.
W kwietniu już po raz jedenasty do Łaz i Dąbrowy Górniczej przyjadą uczniowie szkół mundurowych z całego kraju, aby wziąć udział w XI Ogólnopolskim Turnieju Klas o Profilu Mundurowym. Turniej od lat cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno młodzieży jak i kibiców, który na każdym etapie rywalizacji dopingują swoich faworytów.
 
„Celem naszej inicjatywy jest wyłonienie najlepszego zespołu reprezentującego szkołę ponadpodstawową realizującą program Edukacji dla bezpieczeństwa, przygotowującą potencjalnych kandydatów do pracy i służby na rzecz bezpieczeństwa państwa. Poprzez organizację wydarzenia wpływamy na postawy patriotyczne wśród młodych ludzi oraz przyczyniamy się do integracji środowisk związanych z edukacją i działaniami na rzecz bezpieczeństwa, w tym szkół z klasami o profilu mundurowym, przedstawicieli służb mundurowych, ośrodków akademickich, instytucji, przedsiębiorców oraz wszystkich osób działających na rzecz obronności. Stwarzając możliwość bezpośredniego kontaktu z żołnierzami i funkcjonariuszami służb, którzy na co dzień pełnią służbę w jednostkach wojskowych oraz instytucjach odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa kraju i narodu, przygotowujemy uczestników do działania w obszarze zapewnienia bezpieczeństwa zarówno osób jak i mienia” – mówią organizatorzy Turnieju.
 
W tym roku uroczyste rozpoczęcie turnieju odbędzie się w Łazach. 12 kwietnia o godz. 9:45 na Placu Dworcowego odbędzie się zbiórka uczestników, którzy złożą kwiaty pod tablicą pamiątkową. Następnie uformowana kolumna wyruszy w kierunku Zalewu Mitręga, gdzie odbędzie się uroczyste rozpoczęcie turnieju i otwarcie zawodów. Każdego dnia na uczestników czeka wiele zróżnicowanych pod kątem trudności konkurencji, a wśród nich m.in. tor przeszkód, składanie i rozkładanie broni, tor wodny na czas, saper, snajper, bieg nad zalewem, tor taktyczny, przeciąganie pojazdu typu "żmija", strzelanie. Ostatniego dnia turnieju w godzinach popołudniowym nastąpi uroczyste zakończenie XI Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym, które będzie miało miejsce w siedzibie Akademii WSB.
 
Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym to jedyne takie wydarzenie w kraju, które od 2012 roku jest cyklicznie organizowane przez Akademię WSB. Celem turnieju jest nie tylko sprawdzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i obronności, ale przede wszystkim sprawdzenie umiejętności działania w terenie.
 
 
 

29

MAR

2023

394

razy

czytano

375/602

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.