Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Reprezentanci projektu Erasmus+ zagościli w szkole w Chruszczobrodzie

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Reprezentanci projektu Erasmus+ zagościli w szkole w Chruszczobrodzie

"Cinderella then and now - Discovering values" (Kopciuszek dawniej i dziś. Odkrywanie wartości) to tytuł projektu Erasmus + realizowanego w Szkole Podstawowej im. Gabriela Taszyckiego w Chruszczobrodzie. Dzisiaj o godz. 9:00 w placówce odbył się uroczysty apel, którym społeczność szkolna powitała przedstawiciel projektu z Hiszpani, Grecji, Chorwacji, Włoch i Wielkiej Brytanii. W uroczystości wzięli udział również zaproszeni goście, m.in. burmistrz Łaz Maciej Kaczyński, przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Tabas, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Łazach Anna Gorgoń oraz radna Marta Grzesica.
 
Międzynarodowa atmosfera zapanowała w Gminie Łazy, która jest gospodarzem spotkania przedstawicieli projektu Erasmus+ realizowanego w szkole w Chruszczobrodzie. Dzisiaj o godz. 9:00 odbyło się uroczyste spotkanie przedstawicieli wszystkich krajów biorących udział w projekcie Erasmus+, którego tematyka obejmuje m.in. kwestie bezpieczeństwa w Internecie oraz działalność charytatywną szkół. Przez cały okres trwania projektu podejmowane były różne działania: integracja, włączenie, dobroć, demokracja, zrównoważone cele rozwoju itp. Projekt realizowany jest przez 6 krajów: Wielką Brytanię, Hiszpanię, Grecję, Chorwację, Włochy i Polskę), a odpowiedzialnością szkoły w Chruszczobrodzie jako partnera projektu były działania ekologiczne jakie podejmowane są na poziomie domu, szkoły, gminy, województwa i kraju. Hasło mobilności w Polsce brzmi: „The earth is what we all have in common".
 
Dokładnie o godz. 9:00 dyrektor szkoły Edyta Kaczkowska oraz nauczycielki języka angielskiego - Danuta Malicka i Anna Kijewska-Kuzia powitały zagranicznych gości, przedstawicieli samorządu oraz społeczność szkolną na uroczystym apelu.
 
„We współczesnej szkole ważnym elementem edukacji jest wykształcenie językowe we współpracy ze szkołami z innych państw. W ciągu ostatnich pięciu lat wspólnie z nauczycielami udało nam się dołączyć do programu Erasmus+ i zrealizować dwa międzynarodowe projekty. Tematy poruszane podczas mobilności spotkań projektowych tj. ochrona środowiska, bezpieczeństwo w sieci, zdrowie i aktywność są uniwersalne i pozwalają młodzieży dobrze poznać swój rejon oraz dowiedzieć się jak realizują te zagadnienia społeczeństwa w innych krajach. Uczniowie poprzez działania w ramach projektu poznają nie tylko kraje partnerskie, ale także swoją małą ojczyznę” – powiedziała Edyta Kaczkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Gabriela Taszyckiego w Chruszczobrodzie witając zaproszonych na uroczystość gości. „Cieszymy się, że zaszczyciliście państwo swoją obecnością Gminę Łazy oraz że szkoła w Chruszczobrodzie przystąpiła do projektu Erasmus+. Myślę, że wszystkie obszary projektowe są bardzo istotne, jednak największą wartością dodaną jest możliwość poznania przez uczestników innych krajów. Jestem pewien, że podczas pobytu w Polsce poznacie państwo młodzież i mieszkańców naszej gminy oraz zwyczaje, tradycje i naszą piękną historię” – dodał burmistrz Łaz Maciej Kaczyński, zapraszając gości na spotkanie w Urzędzie Miejskim w Łazach.
 
Reprezentanci Hiszpani, Grecji, Chorwacji, Włoch i Wielkiej Brytanii byli zachwyceni występami uczniów szkoły, którzy śpiewem i tańcem zaprezentowali polską gościnność oraz przekazali pozytywną energię uczestnikom spotkania. Goście mieli także możliwość poznać bogatą historię Szkoły Podstawowej im. Gabriela Taszyckiego w Chruszczobrodzie, która została przedstawiona w formie prezentacji. Zagraniczni przedstawiciele projektu nie kryli zachwytu nie tylko samym powitaniem ich w Polsce, ale przede wszystkim wszechstronną działalnością szkoły, talentem uczniów, ich otwartością i chęcią poznawania świata.

27

MAR

2023

247

razy

czytano

348/572

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.