Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Dzień Sołtysa w Łazach

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dzień Sołtysa w Łazach

W poniedziałek 13 marca w sali konferencyjnej w budynku KTS w Łazach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Sołtysa, podczas którego na ręce liderów sołectw popłynęły słowa uznania i podziękowania za współpracę. Podczas uroczystości życzenia złożył burmistrz Łaz Maciej Kaczyński, sekretarz Gminy Łazy Ilona Pelon i przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Tabas. Z rąk samorządowców sołtysi otrzymali również drobne upominki.

„Święto to jest okazją do wyrażenia szacunku dla Państwa zaangażowania w tę jakże ważną służbę. Dzięki zaufaniu mieszkańców mają Państwo pełnomocnictwo do ich reprezentowania i podejmowania inicjatyw służących poprawie jakości życia. To między innymi dzięki Wam zmienia się oblicze polskiej wsi, wsi nowoczesnej, zmodernizowanej, z szerokim dostępem do nowoczesnych usług oraz z wysoką świadomością społeczną jej mieszkańców. Wszystkim Państwu serdecznie życzymy dobrego zdrowia, satysfakcji z pełnionej funkcji, wytrwałości i sukcesów w urzeczywistnianiu zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym” – powiedział Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński, który wraz z sekretarz Gminy Łazy Iloną Pelon oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Dariuszem Tabasem złożyli życzenia sołtysom z okazji ich święta.

Sołtysi jako liderzy swoich małych ojczyzn z wielką determinacją, samozaparciem i poświęceniem własnego i rodzinnego czasu działają na rzecz społeczeństwa. Praca sołtysa to przede wszystkim współpraca z ludźmi. Sołtysi działają dla wspólnego dobra, sygnalizują wiele potrzeb i problemów oraz pełnią rolę pośredników w przepływie informacji między poszczególnymi sołectwami, a władzami samorządowymi. W tej kwestii rola sołtysa jest niezastąpiona i gdyby nie oni, wiele informacji docierałoby do urzędu z opóźnieniem. To oni wychodząc naprzeciw niekończącym się potrzebom mieszkańców usprawniają rozwój sołectw przedstawiając propozycje i oddolne inicjatywy na spotkaniach z przedstawicielami samorządu. Wspólne działania służą społeczeństwu, a wypracowane rozwiązania spełniają oczekiwania mieszkańców.

„Motywacją naszego działania jest zgoda na wypełnianie roli oczekiwanej przez mieszkańców oraz chęć zrobienia czegoś dla społeczeństwa. Każdego dnia dokładamy starań, aby mieszkańcom naszych sołectw żyło się lepiej i aby „bolączki” małych miejscowości nie trapiły nas w nieskończoność i były na bieżąco rozwiązywane. Dziękujemy za owocną współpracę samorządowi i wszystkim jednostkom, ponieważ bez niej nie byłoby żadnych efektów” – podkreślają sołtysi.

Dzień Sołtysa to polskie święto, które jest obchodzone corocznie 11 marca i ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za pracę oraz zwrócenie uwagi na ich rolę w polskiej wsi.

15

MAR

2023

305

razy

czytano

417/627

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.