Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Gmina Łazy zagrała z Wielką Orksiestrą Świątecznej Pomocy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Gmina Łazy zagrała z Wielką Orksiestrą Świątecznej Pomocy


60 608,30 zł to kwota, którą Gmina Łazy zebrała podczas tegorocznego 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ostateczna kwota znana będzie za kilka dni, gdy zakończą się licytacje internetowe oraz policzona zostanie kwota zgromadzona w eskarbonce. W tym roku orkiestrowa pomoc finansowa przeznaczona zostanie na walkę z sepsą.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz 31. zagrała swój wyjątkowy koncert w całym kraju. Podobnie jak w latach ubiegłych w najgorętszą niedzielę zimy do Orkiestry Jurka Owsiaka przyłączyły się również Łazy. Orkiestrowy program składał się z dwóch części: w godz. 12:00 – 16:00 mieszkańcy mogli korzystać z atrakcji przygotowanych w budynku KTS na Osiedlu Podlesie, natomiast po godz. 16:00 orkiestrowe granie przeniosło się na scenę plenerową obok Miejskiego Ośrodka Kultury. W programie znalazły się występy artystyczne, pokazy, zabawy, licytacje oraz tradycyjne "Światełko do nieba". Na orkiestrowej scenie wystąpili: Świetlica Środowiskowa Gminy Łazy, zespół Awaria Band, Antonina Haręża, Amelia Janas, Alicja Jurkiewicz, Barbara Hyla, Julia Widomska, Kalina Piłka, Natalia Nowakowska, Zofia Bocheńska, Julia Sibielak- Wnuk i Szymon Stefański.
„Kwestującym udało się zebrać ponad 60 tys. złotych. To cudowny wynik w naszej szesnastotysięcznej gminie, która każdego roku uczestniczy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka i w której mieszkają ludzie o wielkich sercach, o czym niejednokrotnie mieliśmy okazję się przekonać. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, firmom, instytucjom, które wsparły naszą zbiórkę. Dzięki Wam udało nam się przebić zeszłoroczną zbiórkę o ponad 20 tys. zł. Bardzo nas cieszy niesłabnąca szczodrość mieszkańców Gminy Łazy, gdyż od początku istnienia akcji cel jest bardzo szczytny” – powiedziała Magdalena Kizlich, szefowa sztabu WOŚP.
29 stycznia w Gminie Łazy kwestowało 95 wolontariuszy, a 6 dodatkowych puszek stacjonarnych stanęło u Partnerów WOŚP Łazy: Parku Wodnym JURA, Squash Centrum Łazy #SCL, Przychodni Omega Med, Stacji Paliw Osys w Ciągowicach, Sklepie Wielobranżowym U Adama i Restauracji Sztos. Darczyńcy mogli także wpłacać pieniądze do eskarbonki, a podczas licytacji możliwa była płatność kartą lub BLIKiem. W sztabie do listopada pracowało kilkanaście osób, a tegoroczny 31. Finał WOŚP w Łazach wsparło kilkadziesiąt firm, które na licytacje przeznaczyły m.in. obrazy, kryształy, gadżety sportowe, książki, unikatowe rękodzieło, vouchery, zaproszenia i bony upominkowe.
„Każdego roku na licytacji pojawiają się prawdziwe perełki. W tym roku z pewnością należało do nich Serce Orkiestrowe- mozaikowa niespodzianka wykonana z gliny i ozdobiona pięknymi kolorami, przygotowana przez dzieci uczęszczające na zajęcia rękodzieła artystycznego w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach pod kierunkiem Marioli Drabek-Przednowek, Konstytucja RP z podpisem Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, przekazana wraz z dodatkowym upominkiem przez Senator RP Beatę Małecką- Libera, ręcznie malowany szklany kielich o wysokości 118 cm, który przekazała firma FH Export-Import Andrzej Bednarczyk, statuetka MVP z autografem Bartosza Kwolka z sezonu ligowego 2022/2023 przekazana przez Sławomira Smolenia wraz z pamiątkowymi fotografiami i klubową czapką oraz klubowa koszulka Aluron CMC Warta Zawiercie z autografami zawodników oraz trenera przekazana przez Paulinę Musialską” – podkreśla Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. „Oczywiście nie możemy zapominać o aukcjach internetowych, które potrwają jeszcze kilka dni, gdzie nadal trwa jeszcze licytacyjna walka m.in. o obrazy przekazane przez Sekcję Plastyczną UTW w Łazach oraz makijaż permanentny ofiarowany przez Karolinę Sobczyk z Salonu Makijażu Permanentnego & Stylizacji Paznokci w Katowicach” – dodaje Grzegorz Piłka.
Coroczne „granie” nie mogło by się odbyć bez udziału przyjaciół WOŚP jakim są: Gmina Łazy Official, Miejski Ośrodek Kultury w Łazach , Park Wodny Jura, Warsztat Terapii Zajęciowej w Łazach UTW Łazy wraz z Sekcją Malarską i Sekcją Nordic Walking, Świetlica Środowiskowa Gminy Łazy Squash Centrum Łazy #SCL, Jurajska Akademia Sportu, ZS im im.prof. Romana Gostkowskiego i wszystkie gminne placówki oświatowo wychowawcze, wszystkie zastępy OSP, Studio Oriflame Zawiercie, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Łazach, Lord Barber Shop- Aleksandra Krulik, Karolina Sobczyk Makijaż Permanentny Pizzeria Soprano Zawiercie FH Export Import Andrzej Bednarczyk, Grupa Motocyklowa Lazy Riders, Hotel Fajkier Wellness & SPA , Park Ogrodzieniec - Nr 1 w Zabawie i Edukacji , Beata Małecka-Libera Senator RP, Studio Nagrań Marcin Cyzowski, Piotr Rubik, Aluron CMC Warta Zawiercie, Sołectwo Trzebyczka, Orkiestra OSP Niegowonice, Ciastkarnia Karpatka, Firma Telpol Sp. j., Firma Nelpol, Piekarnia Lisak, Piekarnia Frania, Promax, Publiczne Przedszkole nr 1 im. Jana Brzechwy w Łazach Sylwek Nowak – dmuchańce, Parapeciaki - ozdoby okienne, Fabex, Beaty Factory, Michał Utracki, Patrycja Marycka, Dorota Supkowska, Dominika Łakomy, Kamila Parczewska, Anna Wolska, Paulina Mogiła, Patrycja Skrzypiciel, Marcelina i Przemysław Małeccy, Anna Ziaja, Anna Mogielska, Mariola Drabek- Przednowek, Pani Laura z Ukrainy, Paulina Musialska, Sławomir Smoleń, Zofia Wróbel, Iwona Staszałek, Dariusz Molicki oraz wielu bezimiennych darczyńców i wolontariuszy.
Z roku na rok kwota jest coraz wyższa, co tylko pokazuje jak wielkie serca macie! Bardzo dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie, pomoc i obecność!

01

LUT

2023

394

razy

czytano

305/501

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.