Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Dzieci ubrały choinkę i pomogły Lence

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dzieci ubrały choinkę i pomogły Lence

W niedzielne popołudnie na Osiedlu Podlesie w Łazach zorganizowana została kolejna edycja akcji pn. „Ubieramy naszą choinkę”. Podczas plenerowego wydarzenia odbyła się zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Lenki Kurzacz. Inicjatorką wydarzenia jest radna Edyta Wójcik.
W wesołej atmosferze i zimowej aurze odbyło się przedświąteczne wydarzenie pn. „Ubieramy naszą choinkę”, którego kolejna edycja została zorganizowana 11 grudnia na skwerku przy ul. Częstochowskiej w Łazach. Roześmiane dzieci oraz pełni pozytywnej energii rodzice przybyli na Osiedle Podlesie, aby wspólnie korzystać z atrakcji mikołajkowo-świątecznych. A tych w tym roku było naprawdę wiele. Zimowe spotkanie rozpoczęło się od wspólnej rozgrzewki oraz śpiewania kolęd. W trakcie zabawy na skwerku przy ul. Częstochowskiej pojawił się Św. Mikołaj, który obdarował uczestników wydarzenia słodyczami. Nadejście zmroku zwiastowało punkt kulminacyjny wydarzenia jakim było zapalenie zimnych ogni i wspólne ubieranie choinki, któremu towarzyszyło bardzo dużo pozytywnych emocji.
Gdy choinka rozbłysła kolorowymi lampkami na zmarzniętych uczestników wydarzenia czekała gorąca grochówka przygotowana przez OSP w Grabowej. Dzieci rozgrzewały się w trakcie zabaw integracyjnych prowadzonych przez Bajkowe Myszki, a rodzice w tym czasie z zainteresowaniem przechadzali się między stoiskami świątecznego kiermaszu. Można było tutaj znaleźć świąteczne dekoracje, które z pewnością będą niecodzienną ozdobą każdego domu. Dochód ze sprzedaży przeznaczony został na leczenie i rehabilitację Leny Kurzacz, wesołej dziesięciolatki borykającej się od początku z barierami jakie zafundowała jej choroba - Dziecięce Porażenie Mózgowe-diplagia atektyczna oraz opóźnienie mowy i spektrum autyzmu.
„Każdego roku staramy się naszą przedświąteczne plenerowe wydarzenie połączyć w akcją charytatywną. W tym roku pomagamy Lence z Turzy, która razem z mamą jest tutaj dzisiaj z nami. Dopisała także rzesza wolontariuszy, na których zawsze możemy liczyć oraz mieszkańcy Łaz i okolicznych miejscowości. Bardzo nas to cieszy, ponieważ jest to dowód na to, że akcja każdego roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W organizacji przedsięwzięcia pomaga nam także coraz więcej ludzi dobrej woli, za co bardzo dziękujemy” – powiedziała Edyta Wójcik, radna i pomysłodawczyni grudniowej akcji „Wspólnie ubieramy naszą choinkę”.
Na skwerku przy ulicy Częstochowskiej stanęła duża choinka, którą dzieci ozdobiły bombkami, ozdobami i kolorowymi lampkami. Wiele ozdób dzieci wykonały własnoręcznie z pomocą rodziców i przeznaczyły specjalnie na mikołajkową akcję na Osiedlu Podlesie.
„Pierwsze mikołajkowe spotkanie zorganizowaliśmy w 2019 roku i była to bardzo spontaniczna inicjatywa, do której ogóle się nie przygotowywaliśmy. Naszym celem była rodzinna integracja oraz zaproponowanie mieszkańcom Gminy Łazy ciekawej formy spędzania wolnego czasu. Szczególnie w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia ma to ogromne znaczenie, gdyż trudy codziennego życia nie pozwalają rodzicom poświęcać wystarczająco dużo czasu swoim dzieciom. Maluchy nawet w listach do Św. Mikołaja zamiast zabawek wielokrotnie proszą o czas z rodzicami, dlatego po raz kolejny daliśmy im tę możliwość. Mobilizuje nas to do działania, nie zatrzymujemy się i już zapowiadamy, że w przyszłym roku powtórzymy mikołajkową akcję, gdyż frekwencja i zaangażowanie okolicznych rodzin każdego roku przerasta nasze oczekiwania” – podkreśla Edyta Wójcik.
„Chcielibyśmy serdecznie podziękować Edycie Wójcik za zorganizowanie akcji i pomoc w zbiórce na rzecz Lenki. Podziękowania kierujemy także do wolontariuszy i osób które zaangażowały się w pomoc przy przygotowaniach kiermaszu jak i pomagały w czasie jego trwania. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem otwartości serc ludzi, którzy nas wsparli swoją obecnością. Dzięki Wam udało nam się zebrać aż 5045 zł, jednak to jeszcze nie wszystko. Pozostałe rzeczy z kiermaszu można znaleźć na grupie Lenki na Facebooku - Licytacje -Lenka Lepsza Ja” – mówią rodzice Lenki.

13

GRU

2022

316

razy

czytano

434/602

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.