Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Mikołajkowa gra terenowa w Wiesiółce i Wysokiej

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Mikołajkowa gra terenowa w Wiesiółce i Wysokiej

„W ubiegłym roku byłem tu na spacerze jest tu tak pięknie, że oczom nie wierzę! Przyjechałem pociągiem, bo obok jest stacja. Tylko trochę pomyliła mi się relacja. Miałem jechać do Warszawy, lecz bilet zły kupiłem. W efekcie stację przespałem i na Wiesiółce się obudziłem”. W taki nietypowy sposób Św. Mikołaj zapowiedział w tym roku wizytę w Gminie Łazy.
 
Mikołajkowa przygoda rozpoczęła się 3 grudnia w dwóch sołectwach Gminy Łazy, gdzie nieoczekiwanie pojawił się Święty Mikołaj. Na gościa z Laponii z niecierpliwością czekały dzieci z rodzicami, które z wielkim entuzjazmem podjęły wyzwanie i postanowiły poszukać gościa z Laponii. W tym celu międzypokoleniowe drużyny udały się na plac szkolny w Wysokiej, gdzie rozpoczęła się Mikołajkowa Gra. To tutaj uczestników powitał elf, który zaprosił wszystkich do wykonania łańcucha choinkowego. Następnie drużyny przemierzały ulice Wysokiej i Wiesiółki w poszukiwaniu kolejnych punktów. Uczestnicy zabawy musieli wykazać się codziennymi umiejętnościami i sprytem, które z wielką uwagą obserwował z ukrycia Św. Mikołaj. Wśród zadań znalazło się wiązanie krawata, dekorowanie pierniczków, oddzielanie grochu i fasoli, głuchy telefon oraz odgadnięcie kolędy zagranej od tyłu.
 
Terenowe zmagania zakończyły się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiesiółce, w której zmarzniętych graczy powitał sołtys Henryk Ziaja oraz członkowie Młodzieżowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Gdy już wszystkie zadania zostały wykonane do sali pewnym krokiem wkroczył Mikołaj z workiem pełnym prezentów.
 
Organizatorem Mikołajkowej Terenowej Gry był Wydział Rozwoju i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Łazach we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Wiesiółce oraz dużym wsparciem wolontariuszy.

05

GRU

2022

335

razy

czytano

443/602

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.