Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

POMOC DLA SENIORÓW W ŁAZACH

Filtrowanie aktualności

data od

data do

POMOC DLA SENIORÓW W ŁAZACH

Pomoc w codziennych czynnościach, takich jak np. wyjście po zakupy, wizyta u lekarza, spacer z psem czy możliwość korzystania ze specjalnych opasek ratunkowych – to główne założenia programu „Korpus Wsparcia Seniorów”, który realizowany jest w gminie Łazy i potrwa do końca 2022 roku. Środki na ten cel to ponad 616 000 złotych i pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Korpus składa się z dwóch modułów – przyznaje Agnieszka Mucha, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Łazach. Pierwszy moduł to wsparcie pracownika socjalnego dla seniorów w czynnościach dnia codziennego. To towarzyszenie w spacerach, wyprowadzaniu psa, pomoc w robieniu zakupów, zakupie i dostarczaniu gorącego posiłku, wizyt u lekarzy czy załatwianiu spraw urzędowych. Obecnie z tej pomocy już korzysta dziewięciu seniorów z naszej gminy, lista może w każdej chwili zostać poszerzona – dodaje dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Łazach.

Drugi moduł pomocy dla seniorów w gminie Łazy ma poprawić bezpieczeństwo osób starszych i ułatwić samodzielne funkcjonowanie w miejscu zamieszkania. Zakłada on dystrybucję tzw. opasek bezpieczeństwa i opiekę na odległość. Seniorzy będą mogli liczyć na opiekę zdalną przez centrum teleopieki. Do programu chce przystąpić 420 osób. Pracownicy socjalni kompletują obecnie niezbędną dokumentację, następnie zaplanowano spotkania połączone ze szkoleniami używania opasek bezpieczeństwa. Osobom, które nie będą w stanie dotrzeć do OPS w Łazach opaski zostaną dostarczone przez pracowników socjalnych. Opaska bezpieczeństwa pozwala osobom starszym wysłać sygnał SOS do centrum pomocy, które zajmie się koordynacją dalszych działań. W zależności od modelu opaska może monitorować pracę serca, saturację, temperaturę, wskazywać lokalizację osoby, ewentualny jej upadek oraz umożliwiać odbieranie połączeń z centrum teleopieki.

29

SIE

2022

273

razy

czytano

470/574

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.