Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Marsz Łazanek z okazji 15-lecia UTW

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Marsz Łazanek z okazji 15-lecia UTW

Z okazji obchodzonego w tym roku 15-lecia powstania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach w mieście odbył się Marsz Nordic Walking, który został zorganizowany przez Sekcję Nordic Walking UTW w Łazach. To po zawodach pływackich oraz turnieju brydżowym kolejna inicjatywa, która wpisała się tegoroczne obchody jubileuszowe.
„W zdrowym ciele zdrowy duch” to sentencja, która towarzyszy aktywnym seniorom w Gminie Łazy od lat. 9 lipca po raz kolejny słowa przełożyły się na działanie. Grupa Łazanek, bo tak nazywają się aktywni seniorzy, którzy tworzą Sekcję Nordic Walking UTW w Łazach, zorganizowała marsz z kijkami. Dokładnie o godz. 9:00 na placu przy fontannie zgromadziła się liczna ekipa, która z niekrytą radością wyruszyła w teren. Trasa marszu przebiegała urokliwymi terenami łąkowo-leśnymi przez Głazówkę, Słotwinę, kamieniołom w Niegowonicach do Biwaku Leśnego Mitręga, gdzie zaplanowano odpoczynek przy ognisku. Uczestnicy pieszej wyprawy podczas postoju nie tylko upiekli kiełbaski, ale także zorganizowali degustację domowych przetworów wykonywanych z ekologicznych produktów wyhodowanych w ogródkach z domieszką ziół.

„Bardzo się cieszę, że na rajd zgłosiła się tak liczna grupa osób, które zechciały wyjść z domów i aktywnie spędzić sobotę na świeżym powietrzu. Zgodnie z założeniem, że marsz zorganizowany został z okazji 15-lecia powstania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach zaplanowaliśmy, że w marszu musi wziąć udział 15 uczestników, którzy do pokonania mają 15 km, a na ognisku upieką 15 cm kiełbasy. Przy okazji leśnego relaksu zorganizowaliśmy degustację domowych przetworów i produktów m.in. skosztowaliśmy chleb pomidorowy i mini korniszonki w zalewie ziołowej. Wszystkie przetwory zostały przyprawione ziołami, które rosną w naszych ogrodach i na łąkach” – powiedziała Maria Węgiel, liderka Sekcji Nordic Walking Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach.

 Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Łazy i nie tylko. W marszu uczestniczyła Sekcja Nordic Walking „Łazanki” oraz osoby zaprzyjaźnione z aktywnymi seniorami. Pogoda i siły dopisały.

20

LIP

2022

209

razy

czytano

414/501

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie: Na zdjęciu: uczestnicy marszu NW

Na zdjęciu: uczestnicy marszu NW

Zdjęcie: Na zdjęciu: marsz NW

Na zdjęciu: marsz NW

Zdjęcie: Na zdjęciu: marsz NW

Na zdjęciu: marsz NW

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.