Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Przenieśli przyrodę na płótno

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Przenieśli przyrodę na płótno

18 lipca na skwerze przy budynku KTS w Łazach odbył się wakacyjny plener artystyczny, podczas którego dzieci stawiały pierwsze kroki w malarstwie.

Sztalugi, pędzle i kolorowe farby to podstawowe elementy dzisiejszych warsztatów, które odbyły się w ramach wakacyjnych zajęć pn. „Wakacje dookoła świata”. W poniedziałkowe przedpołudnie grupa dzieci pod opieką instruktora plastyki Katarzyny Migoń – Kasperlik udała się w wirtualną podróż do Paryża, które jest miastem sztuki w poszukiwaniu inspiracji do twórczości artystycznej. Instruktor prowadząca zajęcia plenerowe spotkanie z dziećmi rozpoczęła krótkim wstępem, który przybliżył młodym artystom malarskie ujęcie rzeczywistości z dużą domieszką kreatywności i fantazji.  Następnie zostały przygotowane wszystkie stanowiska malarskie oraz zaplanowany plan pracy artystycznej.

W dalszej części plenerowych warsztatów w skupieniu pomagającym obserwować przyrodę oraz relaksie pozwalającym na pobudzenie kreatywności młodzi artyści przystąpili do pracy artystycznej. Wystarczyły dwie godziny realizacji pleneru malarskiego, aby elementy przyrodniczej architektury przyniesione zostały na płótna. Obrazy przedstawiały piękne drzewa, przez które przebijały promienie słoneczne. Dopełnieniem całości były fragmenty nieba, składniki miejskiej architektury oraz zielona trawa wraz z kolorowymi kwiatami.

„Dla wielu uczestników tych warsztatów, które mają na celu zaszczepić w młodych osobach pasję do malarstwa dzisiejsze spotkanie jest początkiem artystycznej drogi. Dzisiaj nauczą się podstaw pracy artysty czyli przede wszystkim dopasowania narządzi do pracy oraz organizacji stanowiska, przy którym będą malować. Podczas zajęć starałam się także przekazać dzieciom wskazówki dotyczące umiejętności obserwacji otaczającego nas świata. To jest chyba najtrudniejsze w malarstwie, aby dostrzec więcej niż widzą nasze oczy. To sztuka, której uczmy się przez lata. Aby nauka malarstwa poszła do przodu należy prowadzić nieustanne ćwiczenia polegające właśnie na malowaniu i obserwowaniu” – powiedziała Katarzyna Migoń – Kasperlik, instruktor plastyki.

19

LIP

2022

251

razy

czytano

489/574

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie: Na zdjęciu: dzieci z obrazami

Na zdjęciu: dzieci z obrazami

Zdjęcie: Na zdjęciu: farby

Na zdjęciu: farby

Zdjęcie: Na zdjęciu: dzieci malują obraz

Na zdjęciu: dzieci malują obraz

Zdjęcie: Na zdjęciu: dzieci malują obrazy

Na zdjęciu: dzieci malują obrazy

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.