Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English German French Italian
um@lazy.pl
32 67 294 22
Logo serwisu.

Gmina Łazy

Samorządowy portal internetowy

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Gminy Łazy. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Aktualności

Połączyła ich muzyka, zaśpiewali dla Ukrainy

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Połączyła ich muzyka, zaśpiewali dla Ukrainy

W niedzielne popołudnie 3 kwietnia w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Rokitnie Szlacheckim odbył się koncert charytatywny „Dla Ukrainy”, w którym udział wzięli artyści z Gminy Łazy i okolic.

Wokaliści i muzycy zaśpiewali pieśni i piosenki, którymi wyrazili jedność z Ukrainą oraz zamanifestowali swój sprzeciw przeciw wojnie.
„Rosyjska inwazja na Ukrainę połączyła narody na całym świecie. W wielu krajach i miastach organizowane są akcje pomocy dla Ukrainy. Jesteśmy także i my tutaj dzisiaj, bo nie możemy patrzeć i nie robić nic kiedy wokoło dzieje się zło. Chcemy się dzisiaj modlić o pokój, chcemy wyśpiewać pokój. Chcemy dziś tutaj wyprosić łaski dla wszystkich ofiar wojny: dla dzieci, którym zabrano dzieciństwo i zabrano ojców, dla samotnych matek i ludzi starszych, dla wszystkich odważnych broniących Ukrainę, dla wszystkich, którzy szukają schronienia w naszym kraju i dla wszystkich niosących pomoc” – wybrzmiało podczas koncertu, który w skupieniu, milczeniu i zadumie wysłuchali parafianie z Rokitna Szlacheckiego, mieszkańcy Gminy Łazy oraz zaproszeni goście.   

W muzycznym wydarzeniu, którego współorganizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Łazach udział wzięli lokalni soliści oraz zespół Tekton z parafii św. Józefa w Porębie. Półtoragodzinny koncert stał się prawdziwą muzyczną ucztą, której niejednokrotnie towarzyszyły chwile zamyślenia i refleksji nad otaczającym nas światem. Nie zabrakło także wzruszających momentów, gdy na ekranie pojawiły się obrazy z Ukrainy przedstawiające wojenną rzeczywistość oraz podczas żołnierskiego przekazu do ludzi, którzy pomagają Ukrainie: „Bardzo się czuje wasze wsparcie. Czasami mają miejsce nieprawdopodobne sytuacje, jakby czyjaś niewidzialna ręka odsuwała od nas kule, które jakimś cudem przelatują nam nad głowami. Wychodzimy zwycięsko z ogromnie trudnych sytuacji jakby ktoś  nas przez nie przeprowadzał. Stajemy się jakby niewidzialni dla wroga, a sami widzimy w ciemności. W danej sytuacji wiemy co mamy robić, jak się zachować. Wszystkie takie momenty nadają sens i podnoszą nas na duchu, dlatego prosimy was nie przestawajcie”.

Artyści zaśpiewali wiele pięknych utworów. W kościele zabrzmiały m.in. „Pasja miłości”, „Nie lękajcie się”, „Krzyż jest źródłem”, „Matko, która nas znasz”, „Hymn o krzyżu”, „Via Dolorosa” i „Matko mojego życia”. Podczas koncertu odbyła się zbiórka pieniężna na rzecz sierot z Ukrainy znajdujących się w ośrodku „Święta Puszcza” w Olsztynie k. Częstochowy.

20

KWI

2022

115

razy

czytano

328/387

Gmina Łazy

Przydatne linki

Logo serwisu.

Dane urzędu

Gmina Łazy
42-450 Łazy
ul. Traugutta 15
woj. Śląskie
um@lazy.pl

Logo serwisu.

Godziny urzędowania

Poniedziałek 7:30 - 17:30
Wtorek 7:30 - 15:30
Środa 7:30 - 15:30
Czwartek 7:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 13:30
Logo serwisu.

O gminie

Gmina Łazy
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.